çi, deniz gur, duru, fi, fi çi, kombin, pastel, pastel renk, pastel ton, serenay sarıkaya -

Pastel renkli kıyafetler nasıl kombinlenir?

Popüler internet dizisi Fi Çi,  9 Mart Cuma günü final bölümü ile yayın hayatına veda edecek olsa da dizideki Duru karakterinin sade, zarif ve romantik stili akıllarda kalacak. Pek çok blogger Duru’nın stilini, makyajını, takılarını ve hatta ojelerini yazılarına konu etti. Pastel renkler de dizideki Duru karakteriyle birlikte popülerliğini arttırdı.

Biz de pastel tonlarla hem şık hem de rahat nasıl olabiliriz yazdık, kombin önerilerimizle birlikte daha zarif görünmek için birkaç ip ucu da ekledik 😊

Pastel renk ne demek?

Yazıya küçük bir tanım ile başlayalım. Renk tonları, doygunluğa ve parlaklığa göre adlandırılır. Parlaklığı ve doygunluğu azalan renklere pastel renkler denir. Diğer bir deyişle, pastel renkler, ana renklerin beyaz ile yumuşatılmış, romantik etkisi olan tonlarıdır diyebiliriz. 

Pastel renkli kıyafetleri kombinlemenin 4 püf noktası

1. Tek renk giyinmek

Tek bir renk seçin ve kıyafetinizin her parçasında bu renge bağlı kalın. Tek renk giyinmenin bir avantajı da, tam bir görüntü ile yükseklik yanılması sağlaması ve böylelikle sizi olduğunuzdan daha uzun göstermesidir 😊

2. Farklı renklerdeki pastelleri karıştırarak giyinmek

Daha yumuşak bir görünüm için birkaç farklı pastel rengi birlikte kullanın. Çok uzun boyluysanız, bu defa farklı renkler giyerek dikkati dağıtabilirsiniz. Farklı renkler vücudunuzu böler ve sizi olduğunuzdan daha kısa gösterir. 

3. Beyaz katarak giyinmek

Bütün pastel renkler beyaz ile uyumudur. Pastel renkli parçanızı, diğer parçalarınızı beyaz tutarak patlatabilirsiniz.

4. Canlı bir renk katarak giyinmek

Parlak, eğlenceli aksesuarlar ile pastelin yumuşaklığını kırabilirsiniz.

Kayın ağacı liflerinden üretilen ve pastel renklerin hakim olduğu, "b-fit by Deniz Gur" koleksiyonumuzu incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynaklar:

https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/fashion/advice/a5985/pastel-outfit-inspiration/

http://www.giyimvemoda.com/stil-rehberi/pastel-renkler-nasil-giyilir/115