hayal gücü, meditasyon, mor, mor ötesi, ohm, om, özgünlük, pantone, Şizen sabahyıldızı, ultra violet, ultraviyole, wormie, yaratıcılık, yılın rengi -

Wormie ve 2018’in Rengi “Ultraviyole”

Renkler konusunda otorite olarak kabul edilen Pantone enstitüsü, her yıl olduğu gibi bu yıl da yılın rengini açıklamıştı. Enstitü 2018 yılının rengi olarak ultraviyole rengini seçmişti (mor ötesi, Ultra Violet).

Enstitüye göre bu renk, mistik ve manevi gücü çağrıştırıyor, günümüz karmaşasında zihni rahatlatıyor hatta bu nedenle birçok meditasyon alanında mor ve tonları kullanılıyor. Özgünlük, yaratıcılık ve vizyon anlamlarına geliyor. Enstitü Başkanı Leatrice Eiseman, “Yaratıcılık ve hayal gücünün gerektiği bir çağda yaşıyoruz. Bu mavi alt tonlu mor içimizdeki gizli gücün farkındalığını ortaya çıkarıyor” dedi.

Wormie by Şizen Sabahyıldızı koleksiyonumuzun en çok satan parçasının ohm yazılı bir ultraviyole olması, bizce tesadüf değil 😊

Kayın ağaçlarının odun hamurunun yeniden işlenerek elde edilmesiyle oluşan yapay lif modal ve pamuk karışımıyla dokunan bu Wormie’yi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak:

https://www.pantone.com/color-of-the-year-2018

https://onedio.com/haber/pantone-2018-yilinin-rengini-acikladi-bu-yilin-temsilcisi-morotesi-renk-ultraviyole-799234